Banky.cz Bankovní poradna zdarma #326, Dotaz v bankovní poradně

Který je nejvýhodnější účet pro studenta v současnosti? Zjistěte to zde!

Dobrý den, prosím, mohu se zeptat, který je v současnosti nejvýhodnější účet?(pro studenta, ne pro banku) :) Nebo kde najdu nějakou takovou porovnávací kalkulačku? Děkuji.

Zdravím,

velmi dobře formulovaný dotaz:) Jasnou volbou nejen pro studenty ale i všechny ostatní smrtelníky je mBank nebo FIO Banka, kde je běžný provoz účtu (karta, příchozí/odchozí platby, internetbanking, někdy i výběry z bankomatu) zcela zdarma. Jediným rozdílem je právě typ vydané karty (mBank nabízí bezplatně VISA - lepší volba, FIO pouze Maestro a lepší karty jsou zpoplatněny) a výběry z bankomatu (mBank nabízí až tři výběry zdarma z libovolného bankomatu v ČR dle útraty kartou, jinak za 9Kč/výběr - ale z jakéhokoliv bankomatu, FIO dává 10 výběrů ze svých bankomatů zdarma, ale těchto bankomatů je jak šafránu).

Srovnávač všech nabízených účtů v ČR je zde.