Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #2771, Elektronický výpis místo papírového

Elektronický výpis místo papírového, Běžný účet

11.5.2016 Běžný účet

Mám běžný účet u České spořitelny. Výpis dostávám 1x za 3 měsíce. Nyní jsem dostala Detailní přehled změn v Ceníku od 1.7.2016. Na prvním místě je elektronický výpis. Došla jsem do banky, kde mi bylo sděleno že elektronický výpis může být jen u elektronického bankovnictví. Je tomu skutečně tak ?

Dobrý den,

ano, je tomu skutečně tak - nicméně se není čeho obávat, neboť internetbanking je zdarma. Tedy zřízením internetbankingu a nahrazením papírového výpisu elektronickým ušetříte - rozhodně doporučuji.

Internetbanking je dnes nutností - všechny platby pak můžete vyřizovat z pohodlí domova a již nikdy nebude muset osobně na pobočku (kde se za každý příkaz k platbě platí a ne málo). S internetbankingem teoreticky nejsou potřeba ani elektronické výpisy, neboť si kdykoliv můžete prohlížet celou historii svého účtu.

Také zvažte, má-li vůbec cenu mít běžný účet u ČS, kde platíte v základu za vedení 69 Kč měsíčně (senioři 59 Kč) a k tomu navíc poplatky za platby a kartu. Celkem možná 100 Kč měsíčně při rozpočtení všech nákladů. Přitom zcela identické bankovní služby dnes mnohé banky nabízejí zcela zdarma a bez podmínek. Equa bank, Fio banka, Air Bank, ZUNO - převeďte si účet sem a dejte poplatkům provždy sbohem. Nejvýhodnější nabídku má Equa bank (máte zde neomezené výběry z bankomatů všech bank). Potřebujete-li širší pobočkovou síť, volte Fio banku (vše zdarma jako u Equa, ale výběry jen z vlastní sítě bankomatů + samozřejmě na pobočce).