Jak změnit běžný účet u Poštovní spořitelny na online a zachovat si stávající číslo účtu?

24.12.2015 Běžný účet

Dobrý den, mám běžný účet u Poštovní spořitelny, který bych chtěl používat online (era ?). Moje podmínka je zachovádní dosavadního čísla účtu. Bydlím v Německu, účet používám jen 2-3 x za rok, převody na účtu nepřesahují 50 000 Kč ročně. Je tato změna možná? Když ano, jaký by byl tarif a ostatní podmínky zavedení (osobní jednání nebo poštou atd)? Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den,

určitě ano, zřídit si přístup k internetbankingu je možné se zachováním všeho současného. Ale je třeba osobně navštívit nejbližší pobočku Poštovní spořitelny (poštu), kde Vám vystaví přihlašovací údaje do internetbankingu.

Nicméně osobně bych v tomto případě doporučoval změnu banky - zatímco u Poštovní spořitelny se stále platí měsíčně za vedení účtu a další jednotlivé úkony, u jiných bank je toto vše dnes již standardně zdarma (a to zcela bez podmínek). Zkuste třeba Air Bank nebo Equa Bank. U Air Bank je možné si účet nechat otevřít přes internet - nemusíte ani na pobočku. U Equa Bank také ne, smlouvu k podpisu Vám banka pošle zdarma kurýrem až domů.