Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #2540, Účet pro seniora bez internetu

Účet pro seniora bez internetu, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
23.2.2016 Spoření

Dobrý den, moje babička by si ráda uložila peníze na nějaký spořící či běžný účet (bez poplatků za vedení), ale jelikož nemá počítač a nechce peníze v případě potřeby přeposílat na účet kohokoliv v rodině, potřebovala by mít možnost výběru peněz i jakékoli změny vždy pouze na pobočce. Existuje něco takového? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

banky co nepracují na pobočkách s hotovostí nabízejí obvykle vyšší úroky (a nižší poplatky) oproti bankám s hotovostními pobočkami. Tedy něco za něco. Ohledně běžného účtu (výplata důchodu, úhrada složenek, atd.) doporučuji seniorům Fio banku - ta nabízí vedení účtu zcela zdarma, bez podmínek, má hotovostní pobočky a široké zastoupení po republice. Se spořením je to horší, neboť nabízí úrok jen 0,3%, což je opravdu málo.

Naproti tomu banky jako Equa bank či Air Bank nabízejí výrazně zajímavější úrok kol 1% (a také vedení účtu zdarma), ale pobočky jsou bezhotovostní a jejich síť je výrazně menší (více se spoléhá na řešení všeho přes internetbanking).