Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Ostatní #1863, Ostatní dotazy

Ostatní dotazy, Ostatní

K

Dobrý den, mám komplikovanější dotaz. Tatínek (70) mého přítele náhle onemocněl,neoperovatelná rakovina. Má spořící účet u ERA. Jeho žena s ním může jen částečně disponovat. Přítel nemůže bez nemohoucího tatínka zrušit ani převést platby. Tatínek se pokusil podepsat jakýsi formulář ke zplnomocněný, ale ten se posílal na centrálu k ověření a neprošlo to, tatínek to prostě podle podpisového vzoru už nezvládne a po operaci hlavy se prostě na pobočku nedokáže dostavit. Přítel chce účet zrušit a udělat jiný na maminčino jméno. Ale ani naspořené peníze nejde vybrat. Zbavení svéprávnosti podle všeho trvá moc dlouho a zplnomocnění touhle cestou nejde....poraďte....co s tím???? Děkuji

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

pokud má tatínek zřízen internetbanking, peníze můžete převést z pohodlí domova na jiný účet (přímo Vy, když Vám tatínek sdělí heslo). Pokud má tatínek k účtu vydanou platební kartu, můžete peníze z bankomatu vybrat Vy (když Vám tatínek sdělí PIN). Jinak se k penězům tatínek dostane pouze osobně na pobočce. V tomto případě bych doporučil zplnomocnění, řádně sepsané notářem (který dojde k Vám domů), které ERA neodmítne. Zbavení svéprávnosti nedoporučuji - stojí to mnohem více času a úsilí než zplnomocnění a váží se na to budoucí povinnosti soudem stanoveného opatrovníka (periodicky podávat opatrovnickému soudu informace, jak je o svěřenou osobu pečováno). 

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Daň z příjmu za rok 2019

Daň z příjmu za rok 2019

25.1.2020, Daně, Autor: Petr Jermář

Letos se díky růstu minimální mzdy zvýšila daňové sleva za školkovné. Kdo, kdy a kam je povinen podat přiznání k dani z příjmu za rok 2019? O jaké položky je možné snížit daňový základ?

Do čeho investovat v roce 2020? Situace nahrává zlatu i nemovitostem

Do čeho investovat v roce 2020? Situace nahrává zlatu i nemovitostem

24.1.2020, Akcie a investice, Autor: Jan Budín

Rok 2019 byl z pohledu investorů maximálně zajímavý. Díky neustále se měnící situaci měli několik možností, jak vydělat. Ať už vsadili na akcie, komodity nebo třeba na bitcoin. A začátek letošního roku ukazuje, že i v příštích měsících bude situace poměrně bouřlivá.

Zájem o stavební spoření loni stoupl o 12%. A další růst má přijít letos

Zájem o stavební spoření loni stoupl o 12%. A další růst má přijít letos

22.1.2020, Spoření, Autor: Petr Jermář

Nejúspěšnější rok za posledních 5 let mají za sebou stavební spořitelny na českém trhu. Minimálně z pohledu nově uzavřených smluv. Poprvé od roku 2014 totiž jejich počet překonal půl milionu. Podle údajů ČTK dosáhl dokonce na 546 000. Naopak poptávka po úvěrech na bydlení loni klesala.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

PC

#8715, Refinancování, Půjčka, 25.1.2020

Zdravím, dá se refinancovat šikovná karta Home Credit?

Dobrý den, ano, s dostatečným příjmem, pracovní smlouvu na dobu neurčitou a s čistým registrem dlužníků lze refinancovat všechny půjčky, kreditní karty a jiné úvěry.

L

#8714, Hypotéka bez vlastních úspor, Hypoteční poradna, 25.1.2020

Dobry den, za jakych okolnosti se da ziskat pujcka/hypoteka na dum, kdyz nemam zadne uspory. Zadna insolvence ani dluhy, staly prijem na dobu neurcitou a dva rucitele se stalym prijmem tez na dobu neurcitou (vsichni jiz po trimesicni lhute). Je mozne zazadat o hypoteku na dum s cenou kolem 2,5 mil. Kc a za predpokladu, ze by bylo uznano 70% kupni ceny, pozadat i o normalni pujcku ve vysi zbyle castky potrebne k zaplaceni celeho objektu? Splatky neresim, na tech by se podileli tri lide s prijmem (cca) 20 000 Kc, 30 000 Kc a 15 000 Kc s dolozitelnym prijmem. Jaka je nejjednodusi cesta k jednorazovemu zaplaceni celeho objektu? Dekuji

Dobrý den, banky Vám nemohou půjčit více než 80-90% z hodnoty kupované nemovitosti, tedy je třeba mít našetřeno 10-20% z kupní ceny (nebo ručit ještě jinou než kupovanou nemovitostí). Jiné cesty není, určitě si nelze těchto 10-20% půjčit separátně v jiné bance.

M

#8713, Insolvence, Exekuce a insolvence, 25.1.2020

Dobrý den, doplatil jsem insolvenci a exekuci žádnou nemám. Mohou mi bývalí věřitelé odebrat peníze z účtu? Děkuji

Dobrý den, po zdárně ukončené insolvenci a prominutí zbylých dluhů nelze dále tyto dluhy vzniklé před insolvencí vymáhat.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 8700 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR