Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1312, Dotaz v bankovní poradně

Jak zvolit správný účet pro studenty a užívat si výhod internetového bankovnictví

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Ráda bych si založila účet, ale z tak pestré nabídky se nemohu rozhodnout. Jsem osmnáctiletá studentka, pravidelný příjem nemám, ale internetové bankovnictví budu používat celkem často (občas brigáda, či nějaká platba). Vyplatí si mít studentský účet? (nevím, jestli to je podstatná informace, ale mám našetřeno celkem dost z letních brigád, je tudíž lepší si založit účty dva a na jednom si spořit? s tím, že bych peníze chtěla mít stále k dispozici) Děkuji L.

Dobrý den,

založit dva účty: běžný účet pro běžný provoz (příjem výplat z občasných brigád, platby kartou, platby za telefon a jiné běžné výdaje) a spořicí účet pro zhodnocování našetřených peněz.

Na studentské účty raději zapomenout - nabízejí je jen velké banky za nevýhodných podmínek.

Běžný účet: vybírejte mezi mBank, FIO, Air-Bank či ZUNO. Zde nabízejí všem bez podmínek vedení účtu zdarma a platí se jen za výběry z bankomatů (vše ostatní jako karta, internetbanking, příchozí/odchzí platby, atd. je zdarma). Podrobněji rozebráno v našem zářijovém zpravodaji zde.

Spořicí účet: vybírejte mezi Air-Bank (úrok 1,3%, bez podmínek a poplatků), Equa Bank (1,4%, ale za každou odchozí platbu 9 Kč) a ZUNO (1,5%, ale za měsíc, kdy provedete výběr, nezískáváte úrok). Vše bez výpovědní lhůty, peníze máte kdykoliv k dispozici.

Petr JermářBanky.cz