Banky.cz Bankovní poradna zdarma #761, Dotaz v bankovní poradně

Platba za vedení účtu: Co zahrnuje a jaké jsou možnosti?

Prosím, platí se za vedení účtů ve všech bankách ?A jaké jsou v tom započteny služby ? Moje banka zvyšuje platbu za vedení účtů,s čímž nesouhlasím . Děkuji Strejčková Hanka

Dobrý den,

nikoliv, naopak dnešním trendem jsou účty bez poplatků. Pro více informací doporučuji přečíst náš článek Ideální banka a její produkty. Stručně:

1) dobrá banka Vám nebude účtovat poplatky za vedení běžného účtu, internetbanking, platební kartu a příchozí/odchozí platby, inkasa, trvalé příkazy - zkrátka veškerý platební styk v tuzemsku.

2) dobrá banka Vám nabídne tento bezpoplatkový účet bez jakýchkoliv podmínek typu: povinnost účet používat, být aktivní, posílat si na něj výplatu, provádět několik transakcí měsíčně, atd

Takto je to fér. Vy svěřujete bance své peníze, aby si na nich mohla vydělat a ona by Vám za to měla nabídnout základní bankovní služby bez poplatků. Svěřit někomu peníze a ještě za to platit nemá logiku.

Podívejte se na nabídku např. FIO Banky, mBank, ZUNO Bank a dalších.