Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1391, Dotaz v bankovní poradně

Jak dlouho ještě budete vybírat poplatky za běžné úkony?

Dobrý den. Jsem dlouholetým klientem Vaší banky a zajímá mě, jak dlouho ještě bude vaše banka vybírat poplatky /nesmyslné/ za běžné úkony,které provádíte.Jsem v důchodu a je pro mě neúnosné v jaké výši jsou tyto poplatky účtovány.Silně uvažuji o přechodu k bance jiné, která poplatky neůčtuje. Za celý kalendářní rok je to nezanedbatelná položka.

Dobrý den,

nejsme banka, ale pouze poradenský portál. Osobně taktéž nemám rád poplatky a myslím si, že za svěřené peníze bance mám nárok na bezplatné služby spojené s vedení a používáním běžného účtu. Na českém trhu je nyní přes 30 bank a z toho bezplatné vedení účtu a běžný provoz (platby, karta, internetbanking) nabízejí mBank, FIO Banka, Air-Bank a ZUNO Bank (zde se platí pouze za výběry z bankomatu) - toto "zdarma" je zcela bez podmínek. S podmínkou min. příjmu 10 000 Kč vedení účtu zdarma nabízí Equa bank. Není tedy důvod zůstávat u banky, která po Vás chce poplatky.

Petr JermářBanky.cz