Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #5778, Zablokovali mi bezdůvodně internetbanking

Zablokovali mi bezdůvodně internetbanking, Banka

18.1.2019 Banka

Dobrý den, z důvodu přechodu na nové internetové bankovnictví v bance zablokovali mi k němu přistup a nemůžu vyřídit žádné platby. Návštěvu banky jsem podnikla před měsícem a vyřídila všechny potřebné formality. Ovšem v int. bankovnictví naskakovali chybové hlášky. Vystavila jsem v bance na tuto skutečnost reklamaci. Problém byl spojen s nahlížením z mého účtu do účtu mého nezletilého dítěti a nutnosti pro něj zřídit bankovní identitu a poskytnout telefonní číslo. V mém int. bankovnictví bude vyskakovat chybová hláška, ale funkčnost systému to neohrozí. Opak je pravdou. Zablokovali mě i mé int. bankovnictví. Po kontaktovaní banky s otázkou nefunkčnosti bankovnictví, bylo mi sděleno, že je nutné co nejdříve dokončit vyřízení bankovní identity dítěte na účtu, kde jsem vedená zákonným zástupcem, a podepsat ukončení starého bankovnictví. Chci se proto zeptat, je tento postup banky legální v případě dvou různých účtu a klientu (blokace mého internetové bankovnictví, pokud jsem řádně přechod ukončila)? Může mě banka teď nutit do poskytovaní přímého telefonního kontaktu na nezletilé dítě při zřízeni bankovní identity, když při uzavíraní učtu to nebylo nutné? Děkuji.

Dobrý den,

otázka blokace internetbankingu není ve Vašem případě záležitostí právní (legální/nelegální), ale jde čistě o kvalitu poskytovaných služeb bankou. Nejste-li spokojena s kvalitou poskytovaných služeb, změňte banku. Na trhu máme přes 30 bank, které Vám rády povedou účet. Mnohé zdarma, bez podmínek a s více pro-klientským přístupem.

Kompletní přehled běžných účtů všech bank naleznete zde v našem srovnávači poplatků. Doporučuji Equa bank, u které máte jednoduše vše zdarma a bez podmínek (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank). Změna banky je velmi snadná. Nové bance stačí podepsat plnou moc a vše za Vás vyřídí u staré banky (zruší účet a převede veškeré nastavení trvalých příkazů na nový účet).