Účet pro studenta, Běžný účet

31.8.2016 Běžný účet

Dobrý den, jsem student (dovršil 18 let) a převedl se mi tedy účet ze Spořky na mou osobní správu (od otce). Dále se mi nějaká včelka nebo co z Raiffky odemkla také jako běžný účet ke kterému mám nyní přístup a můj dotaz tedy zní: Mám využít nejlehčí možnosti a to Raiffku vybrat a zrušit => peníze převést na studenský účet ve Spořce a tam zůstat a nebo si najít jinou alternativu u které bych "skončil"? Funkce které využívám: -Bezkontaktní platby (+ se mi velice líbí moderní možnost platby skrze mobilní telefon, která má v ČR plně fungovat jako AndroidPay od příštího jara, ale platba skrze bankovní aplikaci by mi nijak nevadila), -Klasické výběry (vč. zahraničních, kam se min. 2x ročně ukazuji, aktuálně mám u Spořky za 125,- Kč a ERSTE tuším zdarma), -Posílání peněz skrze internetové bankovnictví (jak trvalé příkazy, tak jednoduché), -Klasická správa účtu (snadná kontrola historie plateb a stavu). Jelikož se v bankách vůbec nevyznám a nemám příliš chuť pobíhat mezi 6ti pobočkami, tak se ptám Vás, tedy specialistů jak by jste to viděli. Děkuji.

Dobrý den,

doporučuji zrušit oba současné účty u Raiffeisenbank i ČS a založit si nový běžný účet u Equa bank. Zde se platí pouze za výběry z bankomatů v zahraničí (9 Kč), jinak je vše kompletně zdarma (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank v tuzemsku) a to zcela bez podmínek (není to ani vázáno na statut studenta - toto je nabídka platná pro všechny bez omezení). Bezkontaktní platební karta a přehledný internetbanking (přes který lze provádět všechny úkony, takže již nikdy více se nebudete muset obtěžovat s návštěvou pobočky) jsou samozřejmostí. Účet lze založit plně online, banka za Vámi pošle zdarma kurýra s podpisem smlouvy na libovolné místo, platební kartu pošle poštou.