Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #15274, Dvoufaktorové ověření identity

Dvoufaktorové ověření identity, Banka

8.9.2021 Banka

Dobry den, je narizenim EU u vsech klientu ceských bank mít cesky telefon?

Dobrý den,

evropská směrnice PSD2 požaduje dvoufaktorové ověření identity, tedy pro přihlášení do internetbankingu Vám již od konce roku 2020 nestačí pouhé zadání jména a hesla. Nově se přidal druhý autentizační prvek v podobě potvrzovací SMS (SMS lze u některých bank nahradit potvrzováním v mobilní aplikaci banky).

EU tedy přímo nenařizuje klientům českých bank mít české telefonní číslo, ale s požadavkem na dvoufaktorové ověření identity se v praxi bez telefonu neobejdete.