Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1407, Dotaz v bankovní poradně

Ako získať hotovosť zo švédskeho terminovaného účtu po strate dokladov?

Dobry deň,môj znamy si niekedy v roku 1996-97 založil účet vo Švedsku,myslim že to je terminovany účet (aspoň tak mi to povedal) ale bohužiaľ pri požiari prišiel o všetky doklady a chcel by vedieť či už mu skončila viazanosť a ak ano,tak ake doklady bude potrebovať pri vybere hotovosti vo Švedsku.Pisali sme aj email na adresu registratorn@riksbank.se ale bohužiaľ odpoved nam neprišla (to bola jedina emailova adresa ktoru sme na internete našli ohľadne svedskej centralnej banky našli).Vedeli by ste mi prosim s tymto nejako pomôcť.poradiť? Ďakujem Anka :-)

Dobrý den,

vázanost vkladu skončila již zcela určitě, neboť termínované vklady se obvykle uzavírají na max. 5 let a dnes se doba, která uplynula od roku 96-97 (založení vkladu) blíží téměř k 20 letům:)

Po emailu Vám bohužel banka žádné údaje poskytnout nemůže - nemá jak ověřit totožnost tazatele. Jestliže nebyl sjednán žádný prostředek pro nakládání s penězi na dálku (internetbanking/GSM banking/ telefonní bankovnictví), budete se muset do Švédska dostavit osobně. Vybrat peníze nebude s novými doklady sebemenší problém.

Petr JermářBanky.cz