Elektřina inkaso, Reality

Sjednejte si hypotéku online
28.3.2017 Reality

Dobrý den, jak to chodí u inkasa? Mám inkaso na elektřinu, ale přepsala jsem to na jinou osobu z důvodu prodeje bytu. Tento měsíc mi elektřina byla ještě odečtena, tak se chci zeptat, jestli i u inkasa se má zrušit příkaz ke strhávání v bance a nebo když bude elektřina placena z jiného účtu, tak mi jí automaticky sami přestanou strhávat? Děkuji za odpověd

Dobrý den,

inkaso = Váš souhlas, že si dodavatel služeb (v tomto případě elektřiny) může z Vašeho účtu strhávat sám peníze. Po přepsání odběrného místa na jinou osobu by dodavatel sám měl přestat strhávat peníze z Vašeho účtu, ale určitě doporučuji Váš souhlas s inkasem přes internetbanking zrušit. Mělo by Vám také přijít konečné vyúčtování s vyčíslením přeplatku/nedoplatku.