Banky.cz Bankovní poradna zdarma #746, Dotaz v bankovní poradně

Hledáte banku s výhodným firemním účtem pro mezinárodní platby? Zjistěte, která banka nabízí nejlepší podmínky pro vaši s.r.o.

Dobrý den, máme nyní otevřeny dva účty - BÚ v KB a devizový USD v Citfinu. Celkově uskutečňujeme platby zejména do třetích zemí mimo prostor EU. Existuje v ČR nějaký bankovní ústav nebo družstvo s podobnými podmínkami jakožto Citfin? Rádi bychom konsolidovali běžný i devizový účet pod jeden ústav, ktrý nám dokáže nabídnout vhodný firemní účet pro s.r.o s obratem okolo 10 mil. ročně a výhodnými poplatky do třetích zemí (HK, Čína, Indie) v rámci USD plateb (zajímá nás zejména poplatek, který si banka účtuje za zpracování a odeslání USD platby). Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

neznám přesně firemní nabídku přeshraničních plateb Citfinu, ale zkuste se podívat na FIO banku:

Odchozí platby:

  • SHA nebo BEN - 250 Kč / 10 EUR / 15 USD
  • OUR - 500 Kč / 20 EUR / 30 USD

Příchozí platby:

USD, GBP, PLN, HUF, CZK - 6 USD

jiné měny - 24 USD

Hlavní výhoda FIO banky spočívá v běžném účtu pro PO, který je PO nabízen za stejných podmínek jako FO - tedy bezplatný provoz, tuzemské platby, karta, internetbanking, výběry z bankomatů FIO, etc - platíte jen za přeshraniční platby.

Když pro Vás nabude zajímavá nabídka přeshraničních plateb a nenajdete jinou vše-zastřešující instituci, doporučuji sem přesunout aspoň BU.