Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1160, Dotaz v bankovní poradně

Jaké pojištění nemovitosti vybrat pro panelový byt a jaké výhody nabízí?

Dobrý den, mohl by jste mi poradit, potřebuji k úvěru pojištění nemovitosti. Jedná se o panelový byt, kterým ručím. Jakou pojistku a u které společnosti by jste mi doporučil. Může to obsahovat i pojištění domácnosti nebo různé možnosti. Jde mi o nízkou platbu a co nejvíce výhod. Děkuji.

Dobrý den,

v pojišťovnictví vždy platí, že pojistné (Vaše platba za pojištění) je adekvátní výši pojistné ochraně, resp. pojistnému plnění (to co dostanete v případě škodní události od pojišťovny). Tedy nízká platba = malé výhody a pojistné krytí, vyšší platba = větší výhody a pojistné krytí.

Pojištění je vždy produkt na míru, tedy opět si to bude chtít sednout s pojišťovacím poradcem a konzultovat, co vše a v jakém rozsahu pojistit. Zda pouze nemovitost samotnou (stavební konstrukce) nebo i "domácnost" (opět otázka co pojistit, cennosti, elektroniku, jiné, atd.) či např. i odpovědnost za způsobené škody druhým (když vytopíte sousedy).

Pro více informací doporučuji prostudovat naše dva články:

Orientujte se v pojištění 1

Orientujte se v pojištění 2