Jak správně zadat platbu v eurech do Běloruska: Běloruský IBAN a rakouská adresa banky? Nebo běloruský IBAN, běloruská adresa banky a BIC? A co údaj Account number?

9.7.2018 Platba

Dobrý den, budu provádět platbu v eurech do Běloruska a mám k dispozici následující údaje: Detaily banky: adresa a BIC běloruské banky. Dále mám údaje o korespondenční bance: IBAN (je běloruský), adresu korespondenční banky (je rakouská), její SWIFT a acc number (1-50.087.998). Jak mám postupovat při zadávání platby? Uvést běloruský IBAN a adresu rakouské banky a její SWIFT nebo mám zadat beloruský IBAN, běloruskou adresu banky a její BIC? K čemu pak složí údaj Account number: 1.50.087.998 u korespondenční banky, ten se nikam neuvádí? Děkuji za odpověd. S pozdravem Lucie

Dobrý den,

pro Vás jsou podstatné jen IBAN příjemce a BIC/adresa běloruské banky. Údaje korespondenční banky se v příkazu k platbě neuvádějí.