Chybně zaslaná platba, Platba

23.7.2015 Platba

Dobrý den, omylem jsem poslala 29.6.2015 platbu do vaší banky, spletla jsem číslo účtu místo 2700 jsem zadala 2070. číslo účtu bylo XXX, chybně zaslaná částka byla ve výši 3446,- Kč. Je možné platbu vrátit a na koho se mám obrátit. Platba byla odeslána z účtu číslo XXX/0100. Děkuji za odpověď. L. Václavová

Dobrý den,

chybně zadané číslo účtu je bohužel fatální chyba, která se napravuje velmi těžce - banka totiž nemůže platbu stornovat či jinak peníze vrátit. Kontaktujte vaší banku, která následně oficiálně vyzve protistranu (majitele chybně zadaného účtu) k navrácení peněz. Pokud tak protistrana neučiní, bude třeba ji žalovat pro bezdůvodné obohacení se.

Naštěstí, u takto malých částek bývá vrácení dobrovolné a velmi rychlé. Ale najdou se bohužel výjimečně i smutné případy s milionovými částkami, které někdo rychle vybral, utratil/schoval a peněz se již nebylo možné dopátrat (dotyčného sice odsoudili, ale náhradu škody z něj poškozený nikdy nedostal).