Banka osloví majitele účtu, na který byly odeslány peníze?

26.7.2020 Platba

Dobrý den, nedávno jsem vás žádal o pomoc při odeslání mých peněz na chybný účet. Chtěl bych se zeptat, jestli by banka mohla oslovit majitele účtu, na který peníze došly. Číslo tohoto účtu mám a podle kódu banky je to váš klient. Děkuji

Dobrý den,

nejsme banka, ale nezávislý finanční portál. Je třeba postupovat přesně tak jak jsme Vám napsali:

1) nejprve zkontrolujte, zda se Vám platba sama nevrátila (to se stává v případě, kdy chybně zadaný účet neexistuje)

2) pokud se Vám platba nevrátila, měl jste bohužel smůlu a chybně zadaný účet existoval - kontaktujte svou banku, která následně vyzve majitele účtu k navrácení peněz

3) pokud majitel chybně zadaného účtu peníze nevrátí, budete ho muset žalovat pro bezdůvodné obohacení se

Banky nemohou platby stornovat či vracet (nemohou brát lidem peníze z účtu neb nejsou schopny posoudit, zda-li se z Vaší strany skutečně jednalo o chybu či nikoliv).