Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #17694, Vratka z eshopu na Revolut

Vratka z eshopu na Revolut, Platba

22.4.2022 Platba

Dobry den, resim vraceni penez se spolecnosti Zalando. Objednavku jsem platila prevodem z Revolut uctu, ktety k prevodu pouziva treti stranu (vitesse). Zalando tvrdi, ze vratilo penize na ucet odesilatele, coz je Vitesse. Resila jsem to s podporou Revolutu, ale bohuzel nejsou schopni to blize proverit, pokud Zalando nevystavi doklad o provedene vratce - Zalando tyto dokumenty udajne neposkytuje. Mam na tento doklad (o provedene vratce) jako zakazni ze zakona pravo? Pripadne jaka strana muze iniciovat dohledani platby? Vitesse nebo Zalando jako odesilatel? Dekuji

Dobrý den,

Revolut používá jeden sběrný účet pro všechny klienty, kterým následně peníze alokuje na virtuální účty dle identifikačních údajů. Eshop nemohl znát vaše identifikační údaje, a proto nedošlo ke spárování příchozí platby s vaším virtuálním účtem u Revolutu. Rozklíčování celé situace Vás bude stát poměrně dost času a úsilí. Nejen z těchto důvodů doporučuji k placení používat výhradně klasické bankovní účty.