Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #2612, Prodejce neobdržel platbu

Prodejce neobdržel platbu, Platba

16.3.2016 Platba

Pokračování dotazu č. 2611: Omlouvám se za špatné vyložení. Od společnosti Tarsago jsem koupila knihu, jako už po několikáté a vždy jsem platila převodem. Společnost ke konci roku ukončila smlouvu s RBS, já však do této banky poslala 8.1.2016 platbu za knihu. Společnost mě nyní upomíná za neuhrazení částky, i když jsem je o mé platbě informovala. Nemám na tuto banku žádné spojení a společnost Tarságo se mnou komunikuje pouze výhružnými upomínkami. Děkuji

Dobrý den,

děkuji za doplnění. Určitě máte objednávku či doklad o koupi knihy, kde se přesně píše, na který účet peníze uhradit. Jaký tam byl účet - RBS? Pokud ano, tak jste své podmínky kupní smlouvy splnila a zbytek Vás nemusí trápit. Pokud tam byl jiný účet a Vy jste peníze poslala omylem na chybný účet, vyzvěte majitele účtu k navrácení peněz a knihu zaplaťte tak, jak je ujednáno v objednávce/dokladu o koupi.

Ještě jednou opakuji, pokud by účet již neexistoval (pakliže Tarsago s RBS ukončilo spolupráci), pak by se Vám peníze musely samy vrátit zpět.