Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1373, Dotaz v bankovní poradně

Jak zjistit výsledek a řešení, když potřebujete půjčku a máte omezené možnosti?

Ještě jednou dobrý den....Taky bych půjčku nepotřebovala, jenže jak jsem již psala... také jsem OSVČ a nyní momentálně samozřejmě neušetřím nic jelikož volné prostředky používám na začátky podnikání...... Ale nikdo včetně vás mi není schopen říct jak se dopátrat k výsledku kde je zakopaný pes. Úvěr který si na mne někdo vzal mne taky napadl ale to by bylo napsané v registru, který jak jsem již řekla jsem si nechala vyjet a je čistý.... BRKI i NRKI. Solus je taky čistý, respektive jediné co kde mám je paušál, kde jsem byla v prodlení jen s jednou platbou. Kam se tedy obrátit a jak se dopátrat výsledku?!

Pokračování dotazu č. 1372: Hezký večer, prodlení s jednou splátkou za telefon je spíše menší prohřešek a vybrané banky by ho mohly za určitých okolností tolerovat (závisí to na výši dlužné částky, době, kterou jste byla v prodlení a ochotě samotné banky - tzv. skóring má každý banka nastavený trochu jinak). Taktéž přijde na to, kolik chcete půjčit. 20-30 000 Kč by Vám asi půjčila i v této situaci téměř každá banka, ale pokud žádáte o sta tisíce, může to být problém. Z pohledu banky: 19 let, již v prvním roce od nabytí plnoletosti prohřešek s platbami za paušál na telefon (i přes vysoký příjem), začínající podnikatel (to je taktéž rizikový faktor)...vše lze třeba rozumně vysvětlit, ale rozhodně se jedná o nestandardní situaci, která nemusela projít skóringem bank. Jednotlivé faktory by třeba samotné prošly, ale vše dohromady možná už ne.

Je třeba zdůraznit, že na bankovní služby není právní nárok (ať už se jedná o běžný účet či úvěr). Pokud Vám banka nechce půjčit, není ani povinna své rozhodnutí zdůvodňovat. A proč Vám banka nechce půjčit? Pokusil jsem se nastínit směry, kterými se úvaha banky o půjčce mohla ubírat. Ale přesný důvod zůstane bohužel tajemstvím banky, s tím nic nadělat nelze.

Petr JermářBanky.cz