Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #14359, Jak dlouho trvá platba?

Kdy mi přijdou peníze na tuzemskou banku a je možné je zrušit po odeslání?

25.5.2021 Platba

Dobry den, chtěla bych se zeptat, když mi syn posílal peníze na tuzemskou banku včera 12:45 a ještě mi to nepřišlo, nevíte kdy to chodí? A jestli to nemůže zrušit, když to včera posílal? Děkuji

Dobrý den,

většina bank dnes umí okamžité platby a peníze připíše na účet příjemce v řádu vteřin od odeslání. Pokud banka odesílatele nebo příjemce neumí okamžité platby (např. UniCredit Bank), připíší se peníze na účet příjemce nejpozději další pracovní den (platbu může odesílatel zrušit do momentu, než peníze opustí banku).