Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #8186, Poskytnuní informací

Poskytnuní informací, Banka

ES

Dobrý den, potvrdí mi banka, že přijala částku zaslanou prostřednictvím složenky České pošty? Zda byla částka připsána na konkrétní účet, to už mi bylo sděleno, že tuto informaci od banky nedostanu. Avšak zda banka přijala částku, bych vědět snad mohla, pokud účet končil /0600. Důvodem je chybně vybraný typ složenky u České pošty. Reklamaci u České pošty mohu provést jen v případě pokud banka peníze nepřijme. Děkuji za odpověď.

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

tuto informaci Vám banka neposkytne, neboť pro banku nejste partnerem v obchodním vztahu (tím je Pošta, která pro Vás platbu realizovala). Platit složenkou na Poště je stejné jako místo volání/SMS/emailu posílat telegram - oboje patří dávné minulosti. Zřiďte se běžný účet u banky a platby posílejte přímo ze svého účtu. Mnoho bank nabízí vedení účtu zcela zdarma a bez podmínek (doporučuji Equa bank), včetně všech transakcí zdarma. Nic Vás to nebude stát, bude to pohodlné (platby zadávané z domova přes internetbanking) a budete mít dokonalý přehled o platbách a historii účtu. Každá nedoručená platba se Vám automaticky vrací na účet, takže budete mít taktéž přehled o doručených/nedoručených platbách.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

8 rad, jak si půjčit peníze a neprodělat

8 rad, jak si půjčit peníze a neprodělat

23.9.2020, Půjčka, Autor: Jan Budín

Pořádně si všechno promyslet. Tak zní základní pravidlo pro případy, kdy řešíte, jak si půjčit peníze. Musíte si dát navíc pozor, abyste nenaletěli a neskončili v nesplatitelných dluzích. Připravili jsme proto 8 rad, které vám pomůžou, aby vás půjčka nezruinovala.

O jaké hypotéky je největší zájem? Vedou ty s dlouhou fixací

O jaké hypotéky je největší zájem? Vedou ty s dlouhou fixací

21.9.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Hypotéky s dlouhou fixací. Takový je aktuální hit hypotečního trhu. Právě o tento typ půjčky na bydlení je totiž v současnosti největší zájem. Ukazují to alespoň data České národní banky. Důvod je jednoduchý – často u nich získáte výhodnější úrok než u kratších fixací.

Jak na darování nemovitosti s hypotékou? Existují 3 řešení

Jak na darování nemovitosti s hypotékou? Existují 3 řešení

18.9.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Příliš komplikované. Nebo dokonce nemožné. Tak vnímá darování nemovitosti s hypotékou řada lidí. Ve skutečnosti ale není o moc složitější než darování jakékoliv jiné nemovitosti.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

M

#11295, Jaký spořicí produkt vybrat?, Spoření, 22.9.2020

Dobrý den, zvažuji uložit do banky dříve naspořenou částku 0,5 milionu Kč. Moje domácí (velká) banka mne naštvala snížením úrokové sazby u spořícího účtu na 0,01%. Hledám tedy nejvýhodnější ochranu proti inflaci a nejsem ochotná příliš riskovat. Proto se bojím uložit peníze u některé záložny. V žádném případě nesnesu, aby moje úspory snižovaly bankovní poplatky. Prosím o radu, jestli využít termínovaný vklad, spořicí účet, nebo stavební spoření, životní pojištění, či doplňkové penzijní spoření. Do důchodu mi zbývá ještě skoro 20 let. Děkuji

Dobrý den, nelze obecně doporučit kam uložit 0,5 mil. Kč, neboť každý z Vámi uvedených produktů řeší trochu jinou potřebu.  Doplňkové penzijní spoření: Tímto produktem řešíte spoření na stáří (abyste v penzi nebyla odkázána pouze na nízký státní důchod). Doporučuji určitě sjednat a měsíčně ukládat 1 000 - 3 000 Kč, čímž dosáhnete na max. státní podporu (230 Kč/měsíc), resp. max. daňovou úlevu (daňová vratka ročně až 3 600 Kč). Stavební spoření: Ideální nástroj pro spoření ve střednědobém horizontu (6 let). Doporučuji sjednat a ukládat přesně 1 700 Kč měsíčně pro dosažení max. státní podpory 2 000 Kč/rok.  Životní pojištění: Pro spoření zcela nevhodný produkt. Mám smysl pouze pro krytí rizika úmrtí či zranění/nemoci.  Spořící účet: Optimální řešení pro uložení rezervy (3-6 násobek pravidelných měsíčních výdajů) či pro krátkodobé spoření do jednoho roku, kdy potřebujete mít peníze kdykoliv k dispozici.  Termínovaný vklad: Konzervativní způsob uložení peněz na 2-5 let. Úrok Vám však nepokryje inflaci. Jak tedy naložit s 0,5 mil. Kč? Rezervu (např. 150 000 Kč) si uložte na spořicí účet do Hello Bank s úrokem 1%. Zbytek byste mohla uložit na termínovaný vklad do J&T Banky s úrokem 1,4-2,5% (delší vklad než na 5 let bych nevolil, dobrý poměr cena/výkon nabízí termín na 2 roky s úrokem 1,8%). K tomu si založte stavební spoření a doplňkové penzijní spoření a měsíčně ukládejte přesně doporučené částky výše. 

LP

#11294, Insolvence a navýšení důchodů, Exekuce a insolvence, 22.9.2020

Dobrý den, mám insolvenci na ID. Když se od ledna důchod zvýší (mám nyní ID 13 670 Kč), bude celých těch cca 800 Kč navýšení strháváno na insolvenci?

Dobrý den, v této příjmové relaci Vám z navýšení důchodu o 800 Kč zbude zhruba 33% a zbytek půjde na insolvenci.

VB

#11293, Poplatek za sepsání návrhu na insolvenci, Exekuce a insolvence, 22.9.2020

Dobrý den, je nějaká společnost, která vyřizuje insolvenci zdarma nebo za menší poplatek než 4 000 Kč? Když jdu do insolvence, tak nemám na zaplacení 4 000 Kč. Děkuji

Dobrý den, 4 000 Kč (+ DPH) je zákonem stanovený strop pro poplatek za sepsání návrhu na oddlužení pro jednotlivce, tedy ne každý si musí účtovat právě 4 000 Kč (+ DPH). Nicméně vzhledem k pracnosti tohoto úkonu se levnější nabídka hledá velmi obtížně a prakticky je omezena pouze na neziskovky. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 200 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR