Jak funguje platba přes jistotní účet při prodeji pozemků?

Sjednejte si hypotéku online
11.7.2016 Reality

Dobrý den, jsem vlastníkerm pozemků o které má zájem jedna firma a v návrhu smlouvy mi navrhuje platbu přes jistotní účet u bankovního ústavu. S tímto jsem se ješrě nesetkal a prodával jsem i jiným firmám a finance převedeny na můj účet bez jistotního domu. Prosím o vysvětlení či radu. Děkuji. Bumba

Dobrý den,

při prodeji nemovitostí je standardem platba přes notáře či jistotní účet u banky. Peníze kupující k notáři či na tento účet složí, na katastr se podá žádost k převodu a po zapsané změně vlastníka dojde k vyplacení peněz (notářem či bankou) prodejci. Pokud katastr návrh na vklad změny vlastnického práva zamítne, peníze se vrátí zpět kupujícímu. Toto je férový přístup jak pro prodávajícího tak pro kupujícího.

Více info v našem článku: Prodej nemovitosti 1 a Prodej nemovitosti 2.