ČR-SR, Platba

19.9.2016 Platba

Dobrý deň, neviem, či dobre napíšem. Potrebujem zo slovenskej Poštovej banky previesť zaplatiť za tovar na účet predajcu z účtom vo vašej banke. Ide o pomerne malú sumu, preto rozmýšlam použiť tzv. hladkú platbu. Môžete mi napísať, aký by bol poplatok za tento úkon vo vašej banke? S pozdravom František Trtík, frantisek.trtik@post.sk

Dobrý den,

nejsme banka, ale poradenský portál. Obecně Vy jako odesílatel platby platíte své bance poplatek za odeslání platby (dle ceníku vaší banky) a příjemce platí poplatek své bance za přijetí platby (nezvolíte-li poplatkovou dispozici platby "OUR", kdy za vyšší poplatek dle ceníku vaší banky budou i náklady příjemce za přijetí platby uhrazeny vaší bankou). Tedy tak jako tak Vás poplatek za přijetí platby na straně příjemce nemusí tížit.

Pro platební styk ČR-SR doporučuji Fio banku, kde je toto zdarma.