On-line platba kartou, Platba

12.9.2016 Platba

Dobrý den, před časem jsem zaplatil svojí bezkontaktní platební kartou KB na internetu poplatek 150 kč za hudební službu Spotify. Kartu jsem kvůli tomu odemknul pro platbu na internetu a následně zamknul. Po měsíci si služba Spotify strhla dalších 150 Kč ze ZAMČENÉ KARTY. Já jsem prováhal čas zrušení prodloužení, ale o to nejde. Jde o to, že původní platba z odemčené karty je i v internetovém bankovnictví jako PLATBA NA INTERNETU. Nová platba, která proběhla ze zamčené karty, je označena jako PLATBA U OBCHODNÍKA. Platba proběhla bez fyzické přítomnosti karty jako platba u obchodníka. Je to vůbec možné? Hledal jsem na internetu, ale nikde o tom není zmíňka,, že se to někomu stalo.

Dobrý den,

druhá platba by měla být vyhodnocena jako on-line a tedy neprovedena ze zablokované karty. U kategorie "platba u obchodníka" musí být vždy fyzicky přítomna karta. Z mého pohledu se pravděpodobně jedná o technický nedostatek buď na straně KB nebo na straně provozovatele on-line plateb Spotify. Tak jako tak bych to KB nahlásil a počkal, jak se zachová. Min. proto, aby se tento nedostatek odstranil.

Ani bankovní systémy nejsou dokonalé, viz zprávy z minulého týdne o "talentovaném" mladíkovi, který obešel limit pro bezkontaktní transakce do 500 Kč u UniCredit Bank (limit je max 10x500 Kč, potom je třeba zadat PIN a transakce je online ověřena oproti zůstatku na účtu - on po překročení limitu vynuloval počítadlo ověřením PINu své karty v bankomatu dotazem na zůstatek účtu a dál pak vesele utrácel do mínusu - bez online ověřování zůstatku na účtu před každou karetní transakcí).