Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1112, Dotaz v bankovní poradně

Který účet je nejvhodnější pro uložení peněz bez pravidelných vkladů a výběrů?

Dobrý den, jsem důchodce, můžete mi poradit, který účet je pro nejvhodnější, na který bych mohl uložit peníze,když nebududál vkládat, ani pravidelně vybírat. Děkuji Matyska

Dobrý den,

potřebujete běžný účet pro platební styk (zasílání důchodu, placení SIPO, nájmu, energií, atd) nebo spořicí účet pro zhodnocování vložených peněz?

Běžný účet => mBank, FIO Banka, Air-Bank, ZUNO Bank (vedení účtu + běžné služby bez poplatků)

Spořicí účet => Air-Bank (úrok 1,3%, odchozí platby bez poplatků), Equa Bank (úrok 1,6%, odchozí platba 9Kč)

Více v našem zpravodaji zde.