Výběr eur na přepážce, Běžný účet

14.9.2015 Běžný účet

Prosím vas je možne do neakej banky posielat eura a ja si je v ČR vybrat? alebo hned sa prevádzaju na české koruny a ked áno jaké su poplatky.

Dobrý den,

zda-li je příchozí platba automaticky převedena na koruny nebo zůstane v eur záleží na měně, ve které je účet veden. Český účet vedený v korunách = příchozí platba v eurech bude vždy převedena na koruny. Český účet vedený v eurech - příchozí platba v eurech zůstane vždy v eurech. Z českého účtu vedeného v eurech je možné vybírat samozřejmě na pobočce i eura (stejně tak je možné si eura u banky nakoupit převodem z korunového účtu), ale v obou případech jsou poplatky značně vysoké (běžně 0,5% a více z vybírané částky). Proto toto nedoporučuji.