Jak získat dispoziční právo k osobnímu účtu u GeMoney Bank?

14.2.2016 Běžný účet

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co všechno obnáší zřízení dispozičního práva k osobnímu účtu u GeMoney Bank. Má matka má u GE již řadu let osobní účet, na který chodi výplaty takřka všech členů domácnosti. Provádíme platby pres internet kreditni kartou, ktera patří k uctu a nese jmeno majitele uctu (matky) A to je problem.. jsem v situaci kdy je po mně požadováno nějake potvrzeni ze mohu s účtem disponovat. Jako důkaz pro ověření platby, ze platba nebyla provedena odcizenou kartou (když jméno na kartě je jiné než moje) a ze karta nebyla zneuzita. Jediny důkaz tedy je zřízení dispozičního práva k uctu a ke karte. Nic o zřízení dispozičního práva u GeMoney jsem na internetu nenasel ani na jejich webu. Děkuji

Dobrý den,

pro zřízení dispozičního práva k běžnému účtu stačí navštívit spolu s majitelem účtu nejbližší pobočku banky a bude to vyřízeno obratem na počkání.

Nicméně mi malinko uniká smysl organizace Vašich rodinných financí, kdy všichni odevzdávají svoji výplatu matce na účet. Proč nemá každý svůj účet a svoji platební kartu? Doporučuji např. Equa bank, kde máte komplet vedení konta bez poplatků a jakýchkoliv podmínek (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank). Bez svého účtu se v dnešní době neobejdete a když to nic nestojí, není nad čím váhat.

Kdyby se nedejbože Vaší matce cokoliv přihodilo, účet by byl zablokován a nikdo by se ke svým financím nedostal. Mít jeden společný účet pro celou domácnost je nejen nepraktické, ale velmi riskantní.