Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #10901, Kamarád mi posílal peníze

Kamarád mi posílal peníze, Platba

6.8.2020 Platba

Dobrý den, kamarád mi posílal peníze (500 Kč) z České spořitelny do banky UniCredit Bank. V pondělí se mu odečetly peníze, ale nepřišly mi. Dnes mu došla SMS, že kvůli nízkému limitu internetové platby byla platba zamítnuta. Přitom peníze jsou již odečtené. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

obávám se, že Vám kamarád neříká pravdu. Základní limit pro platby v internetbankingu je u ČS nastaven na 200 000 Kč a lze ho dále navýšit. Kdyby měl nastaven limit pro platby jen 500 Kč, pak by nebyl schopen zaplatit vůbec nic. Pokud by platbu nebylo možné provést, internetbanking by mu platbu nedovolil dokončit. Určitě není pravdou, že by se mu platba v pondělí zaúčtovala a dnes mu banka poslala SMS, že to nejde (ČS mimochodem žádné takové SMS nezasílá).