Poznámky k platbám, Běžný účet

2.5.2021 Běžný účet

Dobrý den, mám jeden dotaz. Týká se FIO banky, poznámky u plateb, kterou mohu editovat. Je tato poznámka sloužící pouze pro mne a nikdo ji nevidí? Editovala jsem si x plateb, které přišly přítelovi v době, kdy neměl svůj účet - pro mou kontrolu. Mohu snad svůj účet editovat jak chci nebo se pletu? A dále, FIO historie přístupů - slouží pro moji potřebu, abych si mohla zkontrolovat, kdo se mi na účet kdy přihlásil a co tam dělal? Děkuji.

Dobrý den,

váš běžný účet by měl sloužit pouze Vám a neměla byste ho poskytovat dalším osobám (velmi riskujete, neboť jste za všechny transakce právně odpovědná Vy). Individuální poznámky k platbám nabízí více bank a slouží výhradně majiteli účtu k lepší orientaci (nikdo další tyto poznámky neuvidí). Historie přístupů slouží též pouze pro vaši info.