Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #19409, Zasílání důchodu na účet

Maminka jako majitelka účtu: Je nutná její přítomnost v bance nebo stačí podepsaná žádost?

10.10.2022 Platba

Pokračování dotazu č. 19393: Děkuji za odpověď. Určitě máte pravdu, nicméně potřebovala bych odpověď na otázku, kterou jsem dala v prvním dotazu. Musí být maminka jako majitelka účtu přítomna v bance, až bude potřebovat potvrdit žádost pro zasílání důchodu na účet? Nebo stačí, když bude žádost od ní doma podepsaná?

Dobrý den,

toto doporučuji ověřit přímo s vaší bankou, nicméně pokud by stačila podepsaná žádost, musel by být podpis úředně ověřený (což případná nemohoucí babička z domu nevyřídí). Proto doporučuji na nic nečekat a vše vyřídit, dokud je babička ještě schopna pohybu.