Revolut a Curve, Platba

17.9.2018 Platba

Dobrý den, mohl byste zde prosím přiblížit či vysvětlit produkt Curve a Revolut? Domnívám se, že je to budoucnost v komunikaci pro platby, výběry v zahraničí, kde peněžní domy jaksi zaostávají. Děkuji za info.

Dobrý den,

s těmito produkty nemám osobní zkušenost, ale dobré banky nabízejí velmi zajímavé podmínky pro mezinárodní platby i výběry z bankomatů v zahraničí. S Equa bank si vyberete peníze z libovolného bankomatu v zahraničí jen za 9 Kč. Air Bank nabízí SEPA platby za 25 Kč (ostatní mezinárodní platby mimo EU za 100 Kč).

Revolut se prezentuje jako "banka v mobilu". Přes všechny jeho úspěchy v získávání uživatelů jde ale jen o licencovaný startup, který nedisponuje tak rozsáhlým zázemím jako skutečné banky. Startupy obvykle poskytují služby zdarma, či s velmi nízkou marží; což se může po opadnutí prvního nadšení ukázat jako ekonomicky neživotaschopné.