Banky.cz Bankovní poradna zdarma #901, Dotaz v bankovní poradně

Jak otevřít bankovní účet v ČR pro převod peněz z Beloruska do Hongkongu?

Dobry den jeste jednou. Problem je v tom, ze z Beloruska nelze poslat penize primo do Asie. Kvuli tomu Hongkongska firma potrebuje otevrit ucet v CR. Pak na ten ucet v CR budou prevedeny penize z Beloruska a potom dale do Hongkongu. Myslim, ze do Hongkongu kuryra nebude posilat zadna banka, takze je nutne byt v CR? A pro takove operace ktera banka je nejlepsi? S mensi komisi a kde jsou nejmensi platby?

Dobrý den,

Equa bank, Air-Bank a FIO Banka mají nejmenší poplatky za mezinárodní platební styk mimo EU.

Equa bank 299 Kč / 29Kč, Air-Bank 100 Kč / 100 Kč, FIO Banka 250 Kč / 100 Kč (odchozí/příchozí platba). Ostatní banky si berou % z provedené platby až do maxima 1000-2000 Kč.

Equa bank a Air-Bank zakládají účty pouze fyzickým osobám, tedy v případě, že budete potřebovat pro tuto transakci účet vedený na právnickou osobu (firmu), volte FIO Banku.