Banky.cz Bankovní poradna zdarma #499, Dotaz v bankovní poradně

Jak zažádat o vrácení platby na účet u Poštovní spořitelny?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak si mám u váší spořitelny zažádat o vrácení platby. Já mám účet u ČS a omylem jsem se spletla při odesílání jednorázového příkazu a poslala ho na něčí účet u vaší Poštovní spořitelny. Ani nevím jestli tento účet existuje, je to xx/0300. Děkuji Silvie Chmelová

Dobrý den,

nejsme Poštovní spořitelna ani jiná banka, ale pouze bankovně poradenský portál.

Platbu je třeba zkusit co nejdříve stornovat u své banky. Banka platby hromadně odesílá dále do clearingového centra ČNB většinou jednou denně v podvečer, tedy do té doby lze úspěšně platbu zrušit a ušetřit si další nepříjemnosti.

Pokud již platba do clearingového centra odešla, nezbývá než čekat, zda-li se platba pro neexistující cílový účet nevrátí. Pokud se platba nejpozději do 3 dnů nevrátí, cílový účet bohužel existuje a Vás čeká nepříjemný proces domáhání se svých peněz zpět. Objasněte svou situaci Vaší bance, která Vám poskytne kontaktní údaje na majitele chybně zadaného účtu - na Vás již bude protistranu kontaktovat a požádat o navrácení peněz. Některé banky tento úkon nabízejí jako zpoplatněnou službu. Pokud protistrana peníze vrátit nechce, je třeba ji žalovat pro bezdůvodné obohacení se a peněz se domáhat soudní cestou.