Jak opravit chybně zapsané číslo účtu při platbě složenkou?

14.5.2020 Platba

Dobrý den, platila jsem složenkou nájem a opsala jsem špatně číslo účtu (v jednom případě mělo být 89343 a já napsala 89373, ve druhém opět 89343 a chyba 87343). Jak mohu postupovat prosím?

Dobrý den,

pokud byste nájem platila ze svého běžného účtu, pak by se Vám platba při zadání chybného neexistujícího čísla účtu sama vrátila zpět. Takto se peníze pravděpodobně vrátily České poště, se kterou budete muset jednat o navrácení peněz. Pokud však cílové číslo účtu existovalo, bude nutné kontaktovat příjemce a požádat ho o navrácení peněz. Jestliže on peníze dobrovolně nevrátí, budete ho muset žalovat pro bezdůvodné obohacení se.