Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #1811, Dotaz na běžný bankovní účet

Ako sa vypočíta poplatok za výmenu pri platbe v eurách bez devízového účtu?

5.3.2015 Běžný účet

Vášmu klientovy potrebujem uhradiť z môjho účtu v Slovenskej sporiteľni cca 600 Kč. Ak platbu realizujem v Kč zaplatím poplatok 10 €. Ak ju realizujem v eurách , zaplatím cca 0.5€. Otázka: - ak platbu realizujem v eurách a Váš klient nemá devízový účet, aký mu zaúčtujete poplatok za výmenu? Ďakujem za skorú odpoveď. Juraj Školník

Dobrý den,

nejsme banka, ale pouze poradenský portál. Dejte prosím vědět, do které české banky chcete peníze poslat a já Vám zjistím přesnou výši poplatku.

Obecně, poplatek za konverzi měn (příchozí platba v EUR na účet v korunách) nemá žádná česká banka, tedy toto je bez poplatku.

Nejlevnější platební styk ČR-SR (v EUR i v korunách) nabízí FIO Banka, kde je toto bez poplatků (stejně jako vedení účtu a vše ostatní). FIO Banka má pobočky jak v SR, tak v ČR - doporučuji.