SHA, BEN, OUR, Platba

18.10.2016 Platba

Dobry den, vydesila me vyse bankovniho poplatku za prichozi platbu ze zahranici (konkretne USA), ktera delala - pri SHA - 26 EUR a slo o castku kolem 1000 EUR. Je možné ovlivnit, kolik zprostředkovatelských bank se do převodu peněz zapojí? Jinak mi srazeni libovolneho financniho obnosu pripada jako nekontrolovatelné účtování poplatků, které nedokáže clovek resp. firma odhadnout a předem s nimi počítat. Existuje tedy nějaká cesta, jak po klientovi nepožadovat OUR, např. zadat v příkazu k úhradě nějaký další údaj, který by vyřadil alespoň jednu zprostředkovatelskou banku? Moje banka tvrdi, ze ne, ale v dnesni dobe regulaci vseho mozneho (vc. zarovek) se mi nedefinovatelnost poplatku predem zda podivna... Dekuji predem za Vas cas!

Dobrý den,

počet zprostředkovatelských bank ovlivnit bohužel nemůžete a poplatky za platební styk mimo EU nejsou malé, tedy se vyplatí pro menší částky místo bank spíše paypal. Dnes většina bank standardně neumožňuje OUR (pouze SHA a BEN), takže obvykle přesně víte, kolik za příchozí platbu ze zahraničí zaplatíte (dle ceníku vaší banky).