Platba z USA, Platba

26.10.2015 Platba

z USA Bank of Hawaii posilane penize na ucet FIO banky v Liberci se penize vraceji zpet s tim, ze chyba je v Clearing bank pro FIO. Veskere udaje pozadovane pro prevod pernez z USA do FIO bank jsou radne vyplneny. Nemohu najit Clearing bank v Nemecku, kde bych mohla vznest dotaz z jakeho duvodu se penize vraceji zpet do USA banky. 2x penize prosly bez prpblemu a 2x se vratily zpet. Muzete mi pomoci prosim?Dekuji Ludmila Hibscher

Dobrý den,

při platbách přes půlku světa neposílá banka v USA peníze přímo do české Fio (protože s ní nemá přímé bankovní spojení), ale využívá tzv. clearing bank (banky prostředníky, se kterými má přímé bankovní spojení). Bank of Hawaii (US) tedy posílá peníze do německé banky a teprve ta je posílá do Fio. Každý prostředník = možné potíže. Když jednou platba přišla a podruhé nikoliv, to značí skutečně na problém mezi Bank of Hawaii a jejím německým prostředníkem.

Můžete požádat Bank of Hawaii o sdělení jména oné německé banky (Fio neví, kterou banku si americké strana vybere) a zkusit to s nimi řešit.