Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1261, Dotaz v bankovní poradně

Chybně zadaný kód banky - Jak získat zpět peníze na správný účet?

Zdravím,moc se omlouvám, ale povedlo se mi odeslat příkaz k úhradě, zadala jsem( špatný kod banky).Je to částka na 2120 kč a na číslo ůčtu jsem zadávala chybně na č.ú.xxx/2070.Pokud je to možné prosím o zaslání zpět na účet xxx/0100. S pozdravem a poděkováním p.Hildebrantová.

Dobrý den,

nejsme Vaše banka, ale pouze poradenský portál. Kdy jste platbu odeslala? Pokud dnes, je šance, že ji ještě Vaše banka neodeslala fyzicky pryč (do clearingového centra ČNB) - kontaktujte ihned svoji banku a žádejte storno platby.

Pokud již byla platba bankou fyzicky odeslána do clearingového centra ČNB, počkejte dva-tři dny a doufejte, že cílový účet neexistuje. Pokud účet bude existovat (či to již nyní víte, že existuje), bude třeba vyzvat majitele cílového účtu k navrácení částky (s tímto Vám pomůže Vaše banka). Pokud protistrana peníze nevrátí, nezbude než ji zažalovat pro bezdůvodné obohacení se.

Banka bohužel po odeslání platby již storno zajistit nemůže a protistrana musí platbu dobrovolně vrátit.

Petr JermářBanky.cz