Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1058, Dotaz v bankovní poradně

Nadpis: Jak vyřešit omylně poslanou platbu do jiné banky?

Zdravím, vážení omylem jsem poslal do Vaší banky platbu, která patřila správně do banky 5400. Pro UPC Praha č.ú. 247273/2700 = správně mělo býti 5400 V.s.: 30197031 Odesilatel: Ivan Bořík, xxx Věřím, že mně můj omyl pomůžete vyřešit. Děkuji Ivan Bořík

Dobrý den,

nejsme Unicreditbank ani jiná banka, ale pouze poradenský portál.

Pokud jste platbu zadal v posledních několika hodinách, zkuste neprodleně kontaktovat svou banku a platbu stornovat - pokud ještě nebyla odeslána do clearingového centra ČNB, půjde to stornovat.

Pokud platbu již stornovat nelze, počkejte 2-3 dny - v případě neexistujícího cílového účtu se Vám platba vrátí.

Pokud jste měl smůlu a cílový účet existoval, nezbývá než požádat o asistenci svou banku, která Vám pomůže vyzvat protistranu k navrácení chybně zaslaných peněz.