Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #15475, Jaký VS má můj účet?

Jaký VS má můj účet?, Platba

4.10.2021 Platba

Dobrý den, mám účet u Hypoteční banky (konkrétně se to jmenuje hypoteční zóna). Na tomto účtu mám dost veliký přebytek (posílám tam více, než je měsíční splátka), ale nyní jsem onemocněl (covid) a velmi by se mi hodilo si menší část z tohoto přebytku vybrat, jelikož teď ležím doma a mám menší příjmy. Z tohoto účtu je možnost si peníze přeposlat na jiný účet (tato možnost se jmenuje Převod finančních prostředků), ale při zadání částky, kterou chci převést to po mě chce i variabilní symbol. Nikdy jsem se s tímto nesetkal, popravdě ani nevím, že můj běžný účet který používám na všechno má nějaký variabilní symbol. Toto zadání variabilního symbolu je nutné pro poslání peněz. Tudíž se chci zeptat, jak zjistím variabilní symbol k mému osobnímu účtu (ten na který chodí výplata, platím z něj veškeré nákupy debetní kartou, online apod). Nikde na stránkách hypoteční banky/zóny jsem se nedokázal dočíst nic o tomto variabilním symbolu a ani Google nepomohl.

Dobrý den,

variabilní symbol je nepovinný parametr a slouží k lepší identifikaci příchozí platby na straně příjemce. Váš běžný účet žádný VS nemá.