Co dělat, když obchodník přijal platbu s chybným variabilním symbolem?

26.5.2021 Platba

Dobrý den, pane Jermáři, chtěl bych Vás jen poprosit, zda nevíte, jak bych mohl pokračovat v této záležitosti. Odeslali jsme platbu obchodníkovi za domény, ale otec špatně napsal VS, oni platbu přijali, ale bohužel jsme se trefili do VS, který patřil jinému klientovi a tím mu zaplatili jeho doménu. Po nás chtěli, ať zaplatíme znovu se správným VS a následně, až se jim podaří peníze dostat od klienta, kterému jsme mu to zaplatili, tak nám peníze pošlou. Novou platbu se správným VS jsme tedy uhradili. Uplynuly 2 měsíce a oni nám sdělili, že nám nemůžou nic vrátit, protože jim klient nevrátil peníze (naše, které se spárovaly s jeho VS). Dá se v této záležitosti něco dělat? Protože jejich argumentace je, že u nich je vše v pořádku a více nám nemůžou pomoci. Děkuji za ozvání Přeji pěkný den

Dobrý den,

roční poplatek za doménu bude odhadem mezi 100-300 Kč, tedy zvažte, nakolik má smysl v případě této nevstřícnosti protistrany celou věc dále řešit (čas má také svoji hodnotu). Nicméně pokud byste toto dále řešit chtěl, pochybení je na straně příjemce platby. On Vám takto nemůže argumentovat, to by v případě sporu neobstálo (platba Vám po objasnění chybného VS měla být uznána).