Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #15843, Vysoké poplatky za platbu

Vysoké poplatky za platbu, Platba

10.11.2021 Platba

Pokračování dotazu č. 15839: Dobrý den, děkuji za odpověď. Peníze jsem vybrala z Poštovní spořitelny a chtěla je poslat do banky 3030. Stálo mě to 437 Kč plus 10 Kč za ověření, což mi připadá docela dost. Nevím zda je to v pořádku, díky za odpověď.

Dobrý den,

Poštovní spořitelna má tuzemské odchozí platby zdarma při zadání přes internetbanking. Za platbu z účtu na účet zadanou na pobočce si banka účtuje 30-95 Kč (dle typu pobočky - ČSOB/Česká pošta).

Pokud jste účet u Poštovní spořitelna neměla a vybranou hotovost z vkladní knížky jste posílal přes poštovní poukázku, mohl být poplatek vyšší (např. u poštovní poukázky A "hotovost-účet" si Česká pošta účtuje 52 Kč za částky do 50 000 Kč a dále 7 Kč za každých dalších 10 000 Kč).

Proto důrazně nedoporučuji v dnešní digitální době realizovat jakékoliv platby přes pobočky České pošty (extrémně nákladné).