Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #7655, Chybné předčíslí účtu

Chybné předčíslí účtu, Platba

5.10.2019 Platba

Dobrý den, chtěla bych se Váz zeptat, jestli převod peněz konkrétně z Moneta Money Bank do Fio banky může ovlivnit špatně zadané předčíslí. Číslo účtu bylo zadáno správně. Ale nikde jsem nemohla najít předčíslí k Fio bance a na internetu mi našlo 670100. Ale až po dokončení převodu jsem zajistila, že je to předčíslí k mBank. Tak bych potřebovala vědět, jestli převod proběhne v pořádku i se špatně zadaným předčíslím.

Dobrý den,

předčíslí 670100 skutečně patří k vybraným číslům účtů vedených u mBank. Předčíslí je volitelná část čísla účtu a používá se spíše výjimečně (většina účtů ho nemá). Špatně zadané předčíslí může vést k vrácení platbě na Váš účet. Platbu pak případně zadejte znovu se správným číslem účtu (tedy bez předčíslí).