Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #2189, Platba na chybný účet

Jak získat peníze zpět po omylu v kódu banky?

24.9.2015 Platba

Dobrý den, 29. srpna 2015 jsem na účet číslo 130788 vedený u vaší banky zaslala 2374 Kč. Kód vaší banky jsem však zadala omylem. Platba měla jít na účet do jiné banky. Chtěla bych se zeptat, jaká je možnost dostat peníze zpět. Zatím vlastník tohoto účtu peníze zpět neposlal (proč by asi měl že...) Velmi děkuji za odpověď. Helena Křištofová

Dobrý den,

nejsme banka, ale poradenský portál. Šance získat peníze zpět je velmi vysoká - kontaktujte svoji banku, která následně zkontaktuje majitele chybně zadaného účtu a vyzve ho k navrácení peněz. Pokud by dotyčný peníze nevrátil, bude třeba ho žalovat pro bezdůvodné obohacení se. Předpokládám, že pro dva tisíce korunu se protistrana chtít soudit nebude a i kdyby, spor nemůžete prohrát.