Návod na vrácení omylem zaslání platby na již zrušený účet

13.8.2015 Platba

Dobrý den, dne 7.7.2015 jsem omylem zaslala z účtu Air bank, platbu 200kč na účet mobilního operátora Vodafone. tento účet u vaši banky byl však již zrušen, prosím o navrácení peněz. Jak mám postupovat? Tento účet je na jméno mé dcery, kde mám dispoziční právo. Posílám informace o platbě: Praha 11. 08. 2015 Potvrzení o provedené platbě Potvrzujeme, že z běžného účtu číslo xxx/3030, vedeného v Air Bank a.s. na jméno Monika Žišková, jsme poslali částku: 200,00 CZK na účet : 117292/5400 variabilní symbol : konstantní symbol : specifický symbol : 321367 datum zaúčtování : 07. 07. 2015 kód transakce: 7099924332 Přejeme Vám pěkný den Martina Šafaříková / Manažerka kontaktního centra Air Bank a.s. / člen skupiny PPF 1

Dobrý den,

nejsme banka, ale poradenský portál. Pakliže cílový účet u dané banky skutečně neexistoval (byl zrušen), platba se Vám automaticky vrátí zpět během několika málo následujících pracovních dní (max. 2-3 dny). Jestliže však cílový účet ještě nebyl zrušen a platba se na něj připsala, bude třeba kontaktovat majitele účtu (Vodafone) a požádat o vrácení peněz. Banky v tomto bohužel nic nezmohou, nemůžou platbu stornovat.