Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #2978, Chybně obdržená platba

Chybně obdržená platba, Platba

17.8.2016 Platba

Dobrý den, ráda bych se dotázala na platbu z vaší banky - byli mi včera připsány na účet peníze, o kterých si nejsem jista - zda jsem správný příjemce - z UP Brno nemám nic společného - prosím o prověření. Platba přišla z účtu č.:1804-47824621/0710 a jedná se o částku 8.000,- Kč. Děkuji za brzkou zprávu. S přáním pěkného dne Jana Skaláková

Dobrý den,

bankovní kód 0710 náleží ČNB, tedy platba byla odeslána státní institucí (třeba ÚP Brno). Bohužel, žádná banka (ani ČNB) Vám nebude schopna potvrdit, čeho se platba týká a jste-li správný příjemce. Banka pouze plní příkazy majitele účtu a nikterak nepřezkoumává (ani nemá jak - "nevidí mu do hlavy"), proč a komu peníze posílá.

Doporučuji dotaz směřovat na ÚP Brno, který Vám peníze poslal.