Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #13845, Zahraniční elektronické peněženky

Zahraniční elektronické peněženky, Platba

13.4.2021 Platba

Dobrý den, nevím, jestli mi dokážete poradit s mým problémem...už nevím na koho se obrátit. Měl jsem účet na elektronické peněžence MiFinity a nechal jsem si přes ně vyplatit větší obnos peněz. Platba mi nepřišla na účet a když jsem se chtěl podívat na účet u MiFinity, tak jsem zadal 3x špatně heslo a zablokoval jsem si účet. Na společnost MiFinity už jsem 10x psal a nikdo mi neodpovídá a já nevím co dělat, abych dostal své peníze. Když jsem si já posílal z účtu přes MiFinity peníze, tak nebyl problém. Psal jsem do společnosti, která mi tam peníze posílala a oni prý kvůli ochraně dát nemohu na společnosti MiFinity chtít informace o platbě. A psal jsem do své banky a zatím nemám odpověď. Nevím co mám dělat. O tom, že transakci MiFinity přijali, mám od nich zprávu, ale peníze mi stále nedošly a už je to 5 dní. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

je velký rozdíl mezi službami tuzemských bank a zahraničních nebankovních institucí. V případě českých bank komunikujete s protistranou v češtině a jste chráněn legislativou na ochranu spotřebitele (která např. stanovuje pravidla pro reklamace a lhůty pro jejich vyřízení). V případě zahraničních nebankovních institucí je třeba počítat s nutností komunikace v angličtině a velmi omezenou až nulovou ochranou spotřebitele (komplikovanější reklamace). Proto důrazně doporučujeme využívat především produktů tuzemských bank.