Banky.cz Bankovní poradna zdarma #78, Dotaz v bankovní poradně

Proč byl na jedné pobočce účtován poplatek za převod na EUR, zatímco na druhé pobočce to bylo bez poplatku?

Dobrý den, 29.2.2012 jsem na vaší pobočce V Ostravě nám.V.Vacka vkládal na účet u vaší banky obnos v EUR(původně jsem to chtěl zaplatit v kč a převést na EUR, ale bylo mi sděleno, že to nejde) a byl mi zde účtován poplatek ve výši 75,-kč, i když mě majitel účtu informoval o tom že tato platba bude bez poplatků.Poté jsem se dozvěděl, že můj známý v ten samý den, platil na stejný účet ve vaší pobočce v Hlučíně na Opavské ulici a platil v kč a bylo to převedeno na EUR a bez poplatku.Po osobní reklamaci na pobočce mi bylo sděleno, že postupovali správně.Rád bych věděl zda byl tento postup správný a jak to jde, že každá pobočka má jiný přístup. Děkuji za odpověď S pozdravem Radovan Micorek

Dobrý den,

nejsme přímo banka, ale pouze informační portál - o jakou banku se jedná konkrétně?

Obecně vklad na účet provedený tzv. třetí osobou (tedy jedincem, který není majitelem účtu ani jeho disponentem) bývá u většiny bank zpoplatněn 40-70Kč. Nicméně všechny pobočky jedné banky musí ctít identickou cenovou politiku, odchylky nejsou přípustné.